Staff Team
Please follow the link for Staff Structure
Please follow the link for Subject Leaders
Senior Leadership Team
-
Mrs Candi Roberts
Headteacher/Deputy Designated Safeguarding Lead
-
Mrs Sarah Seddon
Deputy Headteacher/Deputy Designated Safeguarding Lead
-
Miss Hannah Oliver
Assistant Headteacher/Pastoral Lead
-
Mrs Clare Smith
SENCo/Designated Safeguarding Lead
-
Mrs Julie Cook
School Business Manager
Support Team
-
Miss Jodi Roux
Office Manager/Admissions
-
Mrs Steph Kirk
Administrative Assistant/Attendance Officer
-
Mrs Tracy Brookbank
Finance Assistant
-
Senor Lalo
Site Caretaker
-
Mr Ian Cotterill
Assistant Caretaker
Higher Level Teaching Assistants
Cover Supervisors/PPA Cover
Early Years Team
-
Mrs Mel Gammage
Acorns Class Teacher
-
Mrs Orla Bird
Saplings Class Teacher
-
Miss Jo McKenzie
Saplings Class Teacher
-
Mrs Debbie Gallon
Acorns Teaching Partner
-
Miss Helene Ib
Acorns Teaching Partner
-
Miss Gemma Ferguson
Saplings Teaching Partner
-
Mrs Louise Sparkes
Saplings Teaching Support Assistant
-
Mrs Juliet Barker
Saplings Teaching Support Assistant
Year 1 Team
-
Mrs Julie Levett
Ash Class Teacher
-
Miss Jo McKenzie
Ash Class Teacher
-
Mr Ashley Head
Elm Class Teacher
-
Mrs Caroline Osborne
Ash Teaching Partner
-
Mrs Lisa Ogunkoya
Elm Teaching Partner
-
Ms Rebecca Hui
Ash Teaching Support Assistant
-
Mrs Louise Sparkes
Ash Teaching Support Assistant
-
Mrs Philippa Hinge
Elm Teaching Support Assistant
-
Mrs Nicki Shearer
Elm Teaching Support Assistant
Year 2 Team
-
Mr Jack Care
Maple Class Teacher
-
Miss Laura Edmonds
Rowan Class Teacher
-
Miss Kimberley Cruttenden
Maple Teaching Support Assistant
-
Ms Sheila Trochimiuk
Rowan Teaching Partner
-
Miss Chrissie Shone
Rowan Teaching Partner
Year 3 Team
-
Mrs Charlie Barnes
Cedar Class Teacher
-
Miss Yani Trevis
Hazel Class Teacher
-
Mrs Anna Lee
Cedar Teaching Partner
-
Miss Marta Zielinska
Hazel Teaching Partner
-
Mrs Teresa Lai
Cedar Teaching Support Assistant
-
Mrs Clare Lynch
Cedar Teaching Support Assistant
-
Mrs Suzie Hayes
Hazel Teaching Support Assistant
-
Miss Karen Woodruff
Hazel Teaching Support Assistant
Year 4 Team
-
Miss Hannah Newby
Acer Class Teacher
-
Mr Joe Gerrard
Juniper Class Teacher
-
Mrs Tara Vincent
Acer Teaching Partner
-
Mrs Dee Hyder
Juniper Teaching Partner
-
Mrs Garima Sardana
Juniper Teaching Support Assistant
-
Mrs Denhy Di Marco
Juniper Teaching Support Assistant
-
Miss Kimberley Cruttenden
Juniper Teaching Support Assistant
Year 5 Team
-
Mr Jacob Edwards
Elder Class Teacher
-
Mr Domonic Coulson
Linden Class Teacher
-
Miss Hannah Oliver
Linden Class Teacher
-
Mrs Sally Vincent
Elder Teaching Partner
-
Mrs Amy Webb
Elder Teaching Partner
-
Miss Emily Butler
Linden Teaching Partner
-
Mrs Marketa Maclean
Elder Teaching Support Assistant
-
Mrs Miranda Muir
Elder Teaching Support Assistant
-
Mrs Daisy Pashley
Elder Teaching Support Assistant
Year 6 Team
-
Mr Oliver Hume
Hawthorn Class Teacher
-
Mr Jon Greaves
Whitebeam Class Teacher
-
Mrs Annabel Greig
Hawthorn Teaching Partner
-
Mrs Claudine Cerrini
Whitebeam Teaching Partner
-
Mrs Guna Shields
Whitebeam Teaching Partner
-
Miss Nikki Stokes
Whitebeam Teaching Support Assistant
Midday Meals Supervisors
-
Ms Yi Ting
Lead Midday Supervisor
-
Mrs Michelle Brown
Midday Supervisor
-
Miss Rebecca Caple
Midday Supervisor
-
Ms Florence Fong
Midday Supervisor
-
Mrs Gemma Ferguson
Midday Supervisor
-
Miss Helene Ib
Midday Supervisor
-
Mrs Iryna Kuzmych
Midday Supervisor
-
Mrs Clare Lynch
Midday Supervisor
-
Ms Grace Lee
Midday Supervisor
-
Mrs Yan Shen
Midday Supervisor
-
Mrs Sheila Trochimiuk
Midday Supervisor